Hamilelik dönemi, hormonlardaki değişiklikle birlikte psikolojimizi de çok önemli yönde etkilemektedir.

Size ‘Bu hayattaki en kutsal ve en mucizevi şey nedir?’ diye sorulsa, cevabınız ne olur?

Dünyaya gözlerini tatlı tatlı açarak bakan bir çocuk getirmek, desek, sizin için uygun mudur?

Hayattaki en mucizevi ve en kutsal şey ‘insan’dır. İnsanı dünyaya getiren oluşum ise, güzel bir çiftin aşk kokan birlikteliğinden ortaya çıkandır. Pek çok çift, hem ebeveyn olmak ister, hem de bebek sahibi olmanın yaratabileceği sorumluluk halinden korkar, çekinir. Pek çok kadın, hem çok fazla anne olmak ister, hem de 9,5 ay boyunca vazgeçme şansı olmayan bir canlıyı nasıl içimde besleyip, tutabileceğim diye düşünür. İşte biz de, bu ihtiyacı karşılayabilmek adına Ena Therapia Psikoterapi Merkezi olarak, ‘Geleceğin Mutlu Bebekleri Ve Çocuklarını’ oluşturmak adına, siiz anne adayları, tatlı hamilelerimiz için bir eğitim programı hazırladık.

Bu eğitimin amacı, sizi hamileliğin olumlu, mutlu, güzel ve kutsal yönlerine konsantre ederek, hem evliliğinizin, hem ilişkinizin, hem de kadınlık rolünüzün maksimum düzeyde nasıl besleneceğini göstermektir. Huzurlu, mutlu ve güvenli bir hamilelik geçirerek, dünyaya en az sizin hissettiğiniz güçlü duygular kadar sağlıklı, güçlü ve güvenli çocuklar, getirmenizi sağlamaktır.

Darvin demiş ki ‘Bir insanı güçlü yapan şey, ne geldiği ırk, ne de cinsiyetidir. Onu güçlü yapan şey, değişime karşı gösterdiği adaptasyondur.’

Dünyanın en kutsal ve en mucizevi şeyi, dünyaya bir çocuk getirmekse, huzurlu, mutlu, aşk kokan, mutlu mutlu gülümseyerek size ‘heyyyy ben geldimmmm, ve uzundur dışarda nefes almayı bekliyordum’ diyen bir bebeği kucağınıza almaya hazır mısınız?

O zaman hazır olun, gelmek üzere J Tek yapmanız gereken şey, hamileliğin ne kadar özel, güzel ve kutsal birşey olduğunu, size tüm cömertliğiyle gösterecek olan Uzman Psikologa konsantre olmak, adı Esin Nur Akyıldız.

Bebek, spermin ana rahminde döllenmesiyle birlikte, hem psikolojik hem de fizyolojik olarak gelişmeye başlar. Annenin ve babanın fiziksel koşullarının yanısıra, içinde bulundukları psikolojik durum da çok önemlidir. Anne, ne kadar mutlu, sağlıklı, huzurlu ise, çocuk da aynı oranda mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde gelişimini tamamlar. Bu nedenle eğitimimizin amacı, size, var olabilecek her türlü kaygı, korku ve huzursuzluğun kaynağını nasıl yok edip, pozitife çevirebileceğinizi, öğretmektir.

Hamilelik süreciyle birlikte vücudunuzda kontrol edemediğiniz fiziksel ve hormonel değişimler olur. İnsan kontrol edemediği şey karşısında paniğe kapılır ve güvende hissetmemeye başlar. Bu bakış açısını, nasıl tersine çevirip, kontrol edemediğimiz şeylerle, nasıl eğlenebileceğimizle ilgili özel ENA OYUNLARI VE TAKTİKLERİ öğretmektir.

Anne olmak, kadın ve eş olmayı unutmak demek değildir. Hayatımıza farklı bir rol girdiğinde, diğer rollerdeki bütün düzen ve denge bir anda alt üst olur. Dengenin nasıl sağlanacağını bilmek, bizim sahip olduğumuz her rolden beslenmeye devam ederek, daha güçlü olmamızı sağlar. Hem anne, hem de eş rolündeki dengenin, hamilelik sürecine nasıl olumlu etkiler yarattığıyla ilgili örneklemsel açıklamalar dinleyeceksiniz.

Sonuç: Mutlu, Huzurlu, Sağlıklı, Kaygısız Bir Anne Ve Baba = Mutlu, Sağlıklı, Huzurlu, Kaygısız Bebek, Çocuk Ve Aile