Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Transseksüel, Interseksüel: LGBTİ.

Bu bir hastalık değil. Bir tercih değil. Bir seçim meselesi de değil. Bu bir yönelim. Doğuştan ya da sonradan… Kaynağı da çok mühim değil. Neticede LGBTİ isen önce bunu kabul etmeli sonra da bununla yaşamayı bilmelisin.

Bizler TERAPİAL PSİKOLOJİ/DANIŞMANLIK Psikologları olarak, cinsel yönelimi ”değiştirilmeli” sebebi ile başvuran ailelere yardımcı olamıyoruz.

Her birey, kendi varoluş sürecinde cinsel kimliklerini arar. Başvurularda, LGBTİ+ bireylerde ”kendi problemleri üzerine” çalışıyoruz.

Bireyi LGBTİ+ olarak ayrıştırıp, ”tedavi” yöntemleri veya ”terapi” yöntemleri uygulamıyoruz.Cinsel yönelim farketmeksizin kişinin başvuru nedenleri ile ilgileniyoruz.

Sebebi ise…

BİZ PSİKOLOGLARIN YARGILARI ”OLMAMALIDIR” 

Siz danışanlarımızın karşısında bizler;

Dil, din, cinsiyet, ırk ayrımı yapmadan, tözde insan olarak, hayatınızda yaşadığınız problemlere karşın ”karşı aktarım yapmadan” , ” yargılamadan ” çözüm sağlayan profesyoneller olmamız gerekir.

Cinsel kimlik arayışı veya cinsel kimlik karmaşasındaki bireylere ”cinsel danışmanlık hizmeti” sağlanıyor.

Danışmanlık Alanlarımızda;

Toplumda LGBTİ+ bireylere gösterilen ayrımcılık sebebi ile kişide ” her cinsel yönelime sahip olan bireyde olabileceği gibi” psikolojik problemler mevcut ise bu problemler üzerine çalışıyoruz.